Events

sept. 20, 2020

Aniversare

Suntem extrem de bucuroși ca în această duminică să celebrăm 1 AN de la deschiderea bisericii Radiant Timișoara. Te invităm alături de noi să celebrăm ceea ce Dumnezeu a făcut în viața noastră în acest an. Dă click pe ,,Înregistrare” și înscrie-te la întâlnirea de duminică.
oct. 25, 2020

Pasul 2

Cum arată un ucenic? După ce ai trecut de primul pas, urmează un curs care se parcurge în cadrul unei întâlniri cu scopul de a cunoaște mai în detaliu cum arată un ucenic al lui Isus și care este strategia biblică a bisericii noastre prin care urmărim să facem ucenici centrați pe Evanghelie.
oct. 11, 2020

Pasul 1

Întâlnire viziune – Duminică, 11 Octombrie Primul pas pentru a ne cunoaște mai bine constă într-o întâlnire informală cu prezbiterii și o parte din membrii, pe care o organizăm trimestrial și în care urmărim să prezentăm istoria, doctrina și viziunea Bisericii Radiant. Dă click pe ,,Înregistrare” și înscrie-te la întâlnirea de duminică. Te vom contacta pentru mai multe informații.